Radek jest ordynatorem naszego wokalnego szpitala. Ponadto wszechstronnym wokalistą, aktorem, multiinstrumentalistą, kompozytorem, autorem tekstów, producentem muzycznym, trenerem emisji głosu i sztuki wystąpień publicznych. Jest dla nas szefem, bezgranicznie zaangażowanym w swoją pracę. Dla Ciebie jest natomiast szansą na wokalne zdrowie – jeśli przyjmie Cię na oddział – już wygrałeś swój głos!

Radek swoją przygodę z muzyką zaczął od …fortepianu. Jednak to wokalistyka okazała się być jego prawdziwą pasją i dlatego dziś jest absolwentem Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Na swoim koncie ma również wieloletnią współpracę jako wokalista i aktor z Teatrem Muzycznym Capitol, Teatrem Muzycznym w Gliwicach, a także z Teatrem Współczesnym i Teatrem Małym we Wrocławiu.
Wszystkie doświadczenia zawodowe doprowadziły go do stworzenia wspólnie z żoną- Magdą Kot – autorskiej metody pracy z głosem – Techniki Naturalnego Głosu oraz  w konsekwencji- do powołania do życia Laboratorium Śpiewu i Mowy.

To tu, od wielu lat z powodzeniem prowadzi działalność trenerską i specjalistyczne szkolenia z emisji głosu i sztuki wystąpień publicznych dla nauczycieli, wykładowców, coachów, kadry menedżerskiej, polityków itp. Współpracuje przy produkcjach muzycznych w studiach nagrań, gdzie jest odpowiedzialny za reżyserię nagrań wokalnych. Radosław Kot jest założycielem zespołu dziecięcego Orkiestra Młodych Drzew oraz pomysłodawcą i głównym organizatorem Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej GWIAZDOZBIORY.